Här finner du alla våra grupper inför vårterminen 2024. Flertal av våra grupper byter namn från HT till VT, se därför nya namnet på er grupp följt av före detta namn ex. “FT1 fd FT3”.

Vill du börja hos oss? Anmälan för tränings- och barngrupper.

Vill du börja i en tävlingsgrupp? Maila kansli@gfwermdo.se

Barngrupper

BarngrupperÅlderTräningstider
BrygganBarn födda 2018Söndagar 09:00-10:00 Kvarnberget
AnkaretBarn födda 2018-2019Söndagar 10:00-11:00 Kvarnberget
BojenBarn födda 2018-2019Söndagar 12:00-13:00 Kvarnberget
BåtenBarn födda 2018-2019Lördagar 10:00-11:00 Hemmesta
HamnenBarn födda 2018-2020Lördagar 12:00-13:00 Hemmesta
BrisenBarn födda 2019-2020Lördagar 11:00-12:00 Hemmesta
JollenBarn födda 2019-2020Söndagar 15:30-16:30 Kvarnberget
FamiljegymnastikÅlderTräningstider
FyrenBarn födda 2020-2021Söndagar 11:00-12:00 Kvarnberget
KustenBarn födda 2021Lördagar 09:00-10:00 Hemmesta

Träningsgrupper

TräningsgrupperÅlderTräningstider
TT1Ungdomar födda 2005-2010Torsdagar 20:00-21:30 Ösby
Söndagar 11:30-13:00 Ösby
TT2Barn födda 2010-2013Söndagar 10:00-12:00 Ösby
TT3Barn födda 2014Söndagar 10-11:30 Ösby
TT4Barn födda 2016Lördagar 11:00-13:00 Ösby
TT5Barn födda 2015Söndagar 12:00-13:30 Ösby
TT6Barn födda 2015-2016Torsdagar 16:30-18:00 Ösby
TT7Barn födda 2016-2017Söndagar 10:00-11:30 Ösby
TT8Barn födda 2017Lördagar 10:00-11:30 Ösby
TT Vux16 år & uppåtTorsdagar 20:00-21:30 Ösby
Söndagar 11:30-13:00 Ösby

Tävlingsgrupper

Miniortrupp ÅlderTräningstiderNivå
MT1 fd MT2Gymnaster födda 2015Onsdagar 18:00-20:00 Kvarnberget
Söndagar 13:30-15:30 Ösby
8
MT2 fd MT3Gymnaster födda 2016Tisdagar 16:30-18:30 Ösby
Lördagar 10:00-12:00 Ösby
8-9
MT3 fd MT4Gymnaster födda 2016Torsdagar 16:30-18:30 Ösby
Lördagar 11:00-13:00 Ösby
8-9
MT4Gymnaster födda 2017Tisdagar 17:00-18:30 Kvarnberget
Lördagar 10:00-11:30 Ösby
9
MT5Gymnaster födda 2016-2017Torsdagar 16:30-18:00 Ösby
Söndagar 16:30-18:00 Kvarnberget
9
MTPGymnaster födda 2011-2015
(Killtrupp)
Onsdagar 16:30-18:30 Ösby
Söndagar 13:00-15:00 Ösby
8-9
Förberedande
trupp
Ålder TräningstiderNivå
FT1 fd FT3Gymnaster födda 2011-2013Tisdagar 17:00-19:00 Ösby
Torsdagar 18:00-20:30 Ösby
Söndagar 16:00-18:00 G2
6
FT2 fd FT4Gymnaster födda 2013Tisdagar 18:30-20:00 Kvarnberget
Onsdagar 16:30-18:30 Ösby
Söndagar 13:30-15:30 Ösby
7
FT3 fd MT1Gymnaster födda 2014Onsdagar 17-18.30 G2
Torsdagar 16:30-18:30 Ösby
Söndagar 11:30-13:30 Ösby
8
Ungdomstrupp Ålder TräningstiderNivå
UT1 fd UT3+UT4Gymnaster födda 2009-2011Tisdagar 16:30-19:00 Ösby
Torsdagar 18:00-20:30 Ösby
Söndagar 18:00-20:00 G2
5-6
UT2 fd FT1Gymnaster födda 2010-2012Onsdagar 16:30-19:00 Ösby
Fredagar 18:30-21:00 Ösby
Söndagar 10:00-12:00 G2
4-6
UT3 fd FT2Gymnaster födda 2010-2012Onsdagar 16:30-19:00 Ösby
Fredagar 18:30-21:00 Ösby
Söndagar 12:00-14:00 G2
4-6
Juniortrupp Ålder Träningstider Nivå
JT Dam fd UT1 + UT2Gymnaster födda 2007-2010Måndagar 17:00-19:00 G2
Onsdagar 18:00-20:30 Ösby
Söndagar 15: om 30-18:00 Ösby
2 & frb JSM
JT Mix fd UT MixGymnaster födda 2006-2010Tisdagar 18.00-20:30 Ösby
Onsdagar 19:00-21:00 G2
Söndagar 17:30-20:00
4
SeniortruppÅlderTräningstiderNivå
ST Mix fd JT mix + JT1Gymnaster födda 2001-2008Tisdagar 18:00-21:00 Ösby
Torsdagar 18:00-21:00 Ösby
Söndagar 14:00-16:00 G2
2 & JSM